ALGARVE. PT

Vila Real de Santo António. 2013

Vila Real de Santo António - miejscowość w Portugalii, leżąca w dystrykcie Faro, w regionie Algarve. Najdalej wysunięte na południowy wschód miasto Portugalii.

Portimao. 2013

Portimão – miejscowość w Portugalii, leżąca w dystrykcie Faro, w regionie Algarve

Silves. 2013

Miasto założone jeszcze przed podbiciem półwyspu Iberyjskiego przez Rzymian. Rzymianie nadali miastu nazwę Cilpes; podbite przez Arabów w VIII wieku zostało stolicą prowincji i otrzymało nowa nazwę Xelb; w okresie rekonkwisty miasto często przechodziło z rąk do rąk, zdobyte ostatecznie 1 września 1189 roku po wielomiesięcznym oblężeniu przez Sancha I, króla Portugalii.

Sagres. Algarve. 2013

Sagres - region Algarve

Miasteczko położone 6 km od Przylądka Św. Wincentego. Liczy 1939 mieszkańców.

Za sprawą infanta Henryka Żeglarza powstała tam szkoła kartografii i astronomii, która jest uznawana za pierwszą akademię morską świata.

Lagos. Algarve. 2013

Czymże jest ta sucha wiedza zdobyta w internecie wobec doświadczenia na "własnej skórze" tego miasta? Cóż z tego, że jego historia sięga tysiąclecia w głąb skoro to samo tsunami, które zniszczyło i Lizbonę - zniszczyło i Lagos, jak i wiele innych miast regionu Algarve. Nie doświadczymy w nim ruin rzymskiej świątyni. Nie czeka na nas Muzeum Celtów. Plaże doprawdy są malutkie. Zatem jaki jest powód aby tu przybyć?